1 / 4
Laboratory
2 / 4
Laboratory
3 / 4
Laboratory
4 / 4
Laboratory

بخش آزمایشگاه

شرکت دانش بنیان گروه صنعتی معدنی زرمهر با دارا بودن آزمایشگاه تخصصی آنالیز طلا و نقره در کانسنگ ها، مصنوعات و شمش ها موفق به اخذ پروانه اکرودیته آزمایشگاه در سال 1388 از اداره استاندارد و همچنین پروانه کاربرد علامت استاندارد تشویقی برای محصول شمش طلا در سال 1394 گردیده است .
این آزمایشگاه با توجه به اهمیت بسیار بالایی که به کنترل کیفیت نتایج می دهد پروسه کنترل داده های خروجی را با روش هایی چون بکارگیری نمونه تکراری از فاز خردایش، بکارگیری نمونه تکراری از فاز پودر، قرار دادن نمونه های CRM، RM، Blank، Replicate  و Duplicate، در هر سری آنالیز نمونه و همچنین ارسال نمونه های بین آزمایشگاهی در دستور کار قرار دارد .
این شرکت با دارا بودن دستگاه های پیشرفته و حساس آنالیزی مانند ICP-OES ، FAAS ، GFAAS .... و استفاده از متدهای روز دنیا قادر به ارائه خدمات زیر است:
1. آنالیز طلا، نقره، پالادیوم و پلاتین به روش فایر اسی
2. آنالیز مولتی المنت با آماده سازی نمونه در چهار اسید و اندازه گیری با استفاده از دستگاه ICP-OES
3. آنالیزفلزات گرانبها در کنسانتره های پر عیار
4. تعیین خلوص شمش طلا و مصنوعات
5. تعیین خلوص شمش نقره
6. تعیین مقدار ناخالصی های شمش های طلا و نقره
7. طراحی و انجام تست های فرآوری طلا از انواع کانسنگ های معدنی و بهینه سازی شرایط آن
8. طراحی و انجام تست های مربوط به استحصال طلا و نقره از کنسانتره های معدنی و سایر منابع
9. آنالیز فلزات پایه به روش انحلال اسیدی و خوانش با جذب اتمی
10. تعیین فعالیت کرین
11. تعیین خلوص سیانید سدیم
12. آنالیز طلا و نقره در کربنهای باردار و بی بار
13. آنالیز طلا و نقره و فلزات پایه در محلولهای سیانیدی
14. آنالیزهای فیزیکی و شیمیایی نمونه های کائولن


Hollywood Sign on The Hill

بخش معدن

در سال 1377 گروه صنعتی و معدنی زرمهر فعالیت اکتشافی خود را به صورت سیستماتیک و علمی در محدوده معادن کوه زر آغاز نمود. این اکتشافات به صورت بسیار گسترده و با استفاده از گروه متخصص و مجرب ایرانی انجام شد که نهایتا در سال 1383 موفق به کسب پروانه بهره برداری این معدن گردید .

Hollywood Sign on The Hill

بخش تولید

عملیات ساخت و نصب ماشین آلات کارخانه فرآوری گروه صنعتی و معدنی زرمهر در آذرماه 1384 توسط تیم متخصصین ایرانی آغاز و در سال 1387 به بهره برداری رسید. خوراک کارخانه از معدن طلای کوه زر که در مجاورت کارخانه قرار دارد تامین می شود

Hollywood Sign on The Hill

بخش ماشین آلات

واحد ماشین آلات گروه زرمهر از شهریور ماه 1400 به طور رسمی فعالیت خود را با استفاده از نیرو های متخصص و مجرب و باتجربه در محل کارخانه و معادن فلزی و غیر فلزی شروع کرده و با رعایت استانداردها در امر تعمیرات و نگهداری ماشین آلات ایفای نقش نموده است